27 Aralık 2017 Çarşamba

ÖNYARGI - DELICIA BLACK

1. Basım 2016
518 Sayfa

"O öyle biri değil .Öfke sorunu var ve sinirlendiğinde gözü bir şey görmüyor ama bana kıyamaz."


Sanırım yaşım ilerledikçe , kadın erkek ilişkilerindeki hallere olan toleransımı yitiriyorum .

Mesela eskiden bu kitabı okusam , ne güzel aşkmış diye düşünebilirdim -miydim? belki de o zaman da böyle düşünmezdim , bilmiyorum.

Şu kitapta yakaladığım bütün aşk gibi görünen ama aslında sadece şiddet olan sahneleri anlatmak isterdim ve fakat bu sayfa almayabilir .

Kitap İskoç beylerinden birinin (haklı sebeplerle ) bir İngiliz kadını kaçırmasıyla başlıyor.

Bu tip/tür  1 tane bile kitap okumuşların , sonunu tahmin edeceği şekilde bitiyor .

De asıl mesele bu değil , asıl mesele;

 mutlu aşka ulaşmak için yenilen dayaklar , sıkılan boğazlar , atılan tokatlar ...

Sonrası mı ?

Sonrası en üstte yazdığım alıntı cümleyi kuran bir kadın .14 yorum:

 1. Kadın kendini kaçırana aşık oluyor sonunda sanırım:) Beyaz diziler, Barbara Cartland'lar gibi hatta şu anda tv dizisi Siyah Beyaz Aşk gibi. Ama haklısın tolerans göstermemekte. Bence kadınlarda zaten genetik olarak var olan Stockholm sendromü, alfa erkeğine aşık olma hatta evlerden uzak olsun hibristofilya hastalığını palazlandırabilir.

  Her gün bir, iki kadının kocası, sevgilisi, eski kocası, eski sevgilisi tarafından öldürülmesini gözönüne alınca tolerans bende de sıfır.
  Emeğine sağlık Eylem'ciğim.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bücürükveben,
   sağolasın , evet belki de son zamanlarda görülen şiddet olaylarındaki artış benim de bu konuda toleransımdaki düşüşü açıklayabilir , anlamıyorum ki insanlar ne istiyor.

   Sil
 2. ben historical romans okumayı lisedeyken çok severdim, bitirip kütüphaneye iade etmek kısa sürüyordu :D hep aynı kurgu kalıbı var..
  şimdi yaşlandım galiba böyle atraksiyonlu kavuşmaları başım kaldırmıyor.. kendim için bile sade bir aşk hikayesi düşünüyorum :D
  bir de ergenken kadına şiddet falan tam anlaşılmıyor galiba.. bunun en iyi örnekleri de wattpad gençlik edebiyatı kategorisini dolduran ergen ve ergen ruhlu yazarlarımız..
  daha mutlu edecek aşk romanları okuman dileğiyle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dr coffee,
   teşekkür ederim canım , bunun adı aşk mı ondan da emin değilim, kolay okunması bakımından ben de seviyorum , kafa yormuyor , çok sıkılınca kanal değiştirmek gibi bir şey ama bu biraz fazlaca mı şiddetliydi , benim mi hassas dönemimdi bilinmez :D

   Sil
 3. Aşk ve şiddet bir arada olurmu acaba 🤔 aklım karışık, merakta var aslında...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Abdullah ÖZER,
   merak ? olmasın bence , ikisi bir arada olmaz , olmamalı diye düşünenlerdenim .Sevdiğinize şiddet uygulamak /uygulayabilmek normal değil bence .

   Sil
 4. Başlığı görünce psikolojiyle ilgili bir kitap zannettim. Kitabın konusu önyargıyı çağrıştırmadı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. müfred,
   önyargı kısmı milliyetçiliklerinde , yazdım ama İskoç erkek İngiliz kadın . Pek bira araya gelemeyecekleri düşünülür hatta imkansız görülür ya , gerçi kitapta o konuda da sonradan bir kıvırma hali yok değil :D psikolojik açıdan incelenebilir bir hikaye ama bir bilim kitabı hiç değil

   Sil
 5. Ben de bu aşk adı altındaki zorbalıkları görüp çok rahatsız oluyorum artık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Handan,
   kadınlarımızın bu konuda yapabileceği çok şey olduğunu düşünüyorum ben , sonuçta bu erkekleri yetiştiren kadınlar değil mi? yazılacak çok şeyim var da , hiç uzatmayayım :D canımsın

   Sil
 6. Mutlu aşka ulaşmak için atılan dayaklar mı??? Aman Allah'ım!:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sezer eser peker ,
   şimdi siz böyle yazınca :D pek öyle değil ama aşkla dayak yanyana hikayede evet :D

   Sil
 7. Kitabın kapağı kendine çekiyor aslında. Yazıyı okumaya başlamadan da bunu düşünüyordum ama şiddet kısmından sonra kapağı falan unuttum gitti. Gerçek hayatta bu tip eylemler durulmazken bir de kitaplarda bu davranışların meşruymuş gibi gösterilmesi sinir bozucu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlkay Özgür,
   kesinlikle , bu kadar hassasiyet gösterme sebebim belki de budur benim de :)

   Sil